Weź udział w konfrontacjach tanecznych

W najbliższą sobotę (12 maja) w sali sportowej CKiWM „Światowid" odbędą się Międzynarodowe Konfrontacje Taneczne.

Termin zgłoszeń przedłużony został do 10 maja.- Ze względu na długi majowy weekend, w czasie którego dochodziły do nas sygnały, że spora grupa osób chce się jeszcze zgłosić postanowiliśmy przedłużyć termin - mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk".

Międzynarodowe Konfrontacje Taneczne są okazją do propagowania wśród dzieci i młodzieży różnych form tanecznych oraz rozbudzenia zainteresowań tym kierunkiem artystycznego rozwoju młodych osób. - Udział w konfrontacjach stwarza możliwość integracji młodzieżowego środowiska tanecznego z krajów europejskich, poznania nowych technik i wzbogacenia warsztatu artystycznego - mówi instruktor tańca Marek Kucharczyk. - Także dla nas, kadry trenerskiej i instruktorskiej, będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń.

Przedsięwzięcie to także ciekawa propozycja kulturalna dla mieszkańców regionu, dla których ma być mobilizacją do aktywnego i zdrowego spędzenia czasu wolnego oraz zachętą do podjęcia edukacji w kierunku tańca. Środki na realizację konfrontacji pozyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt "POMOSTY - Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej" został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego "Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury".

załączone pliki:

» Karta zgłoszenia

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera