Zaśpiewają w sobotę...

W dniu 7 maja br. w kinie Światowid odbyły się przesłuchania do udziału w V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Jedzie pociąg z daleka...".

W eliminacjach udział wzięło 20 osób, z czego Jury zakwalifikowało do udziału w konkursie 10 osób. Oprócz uczestników z Polski w konkursie udział weźmie 10 wokalistów z Obwodu Kaliningradzkiego. 

Osoby zakwalifikowane do konkursu:Kategoria 8 – 13 lat:Wiktoria Sajkiewicz (CKiWM „Światowid” Elbląg)Hanna Gieda (CKiWM „Światowid” Elbląg)Iga Kobas (Pasłęcki Ośrodek Kultury)Urszula Stando (Pasłęcki Ośrodek Kultury)

Kategoria 14 – 20 lat:Monika Janiuk (Pasłęcki Ośrodek Kultury)Martyna Gutkowska (Ośrodek Kultury Bisztynek)Mariola Wasilewska (Braniewskie Centrum Kultury)Magdalena Wilk (Młodzieżowy Dom Kultury RATUSZ - Malbork)Anna Szatybełko (Młodzieżowy Dom Kultury RATUSZ - Malbork)Dorota Leszczyńska (CKiWM „Światowid” Elbląg)

Przypomnijmy, że Konkurs odbędzie się 12 maja o godz. 11.00 w Kinie Światowid. To piąta edycja "Jedzie pociąg z daleka" promującego talenty i aktywność artystyczną dzieci i młodzieży, pozwalającego skonfrontować młodych wykonawców z Polski i Rosji, a także popularyzującego twórczość Ryszarda Rynkowskiego - bo warunkiem udziału jest prezentacja utworu z repertuaru tego piosenkarza.

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania konkursowych zmagań – wstęp na konkurs jest bezpłatny!

Autor: MC

Zobacz również

Zapisz się do newslettera