"Parę osób, mały czas" - 24.05.2007

W najbliższym DKF-ie zobacz historię przyjaźni Mirona Białoszewskiego z Jadwigą Stańczakową. Niewidomą Jadwigę zagra Krystyna Janda. 

Historia oparta na książce "Dziennik we dwoje" autorstwa Jadwigi Stańczakowej. Jadwiga mieszka z apodyktycznym ojcem, którego nadopiekuńczość sprawia, że jest osobą niesamodzielną. Przyjaźń z Mironem Białoszewskim (Andrzej Hudziak), człowiekiem nieco ekscentrycznym, poetą i oryginalnym prozaikiem całkowicie odmienia jej życie. Niezaradność Mirona w sprawach codziennych uaktywnia i usamodzielnia Jadwigę, która pełni rolę sekretarza Mirona. Nagrywa na magnetofon dyktowane przez niego teksty, a następnie przepisuje je na maszynie. Poeta odwzajemnia się udzielając rad i poprawiając pisany przez nią dziennik. Ale nie tylko ze względów praktycznych są sobie potrzebni, to również głębsza potrzeba psychiczna wynikająca z całej komplikacji ich życia. Ta przyjaźń ma również wpływ na twórczość Mirona.

Reżyseria: Andrzej BarańskiScenariusz: Andrzej BarańskiObsada: Krystyna Janda, Andrzej Hudziak, Igor Przegrodzki, Arkadiusz Detmer, Monika ObaraProdukcja: Polska 2005Gatunek: Dramatgodz.19.00            cena: 8złrezerwacja: 055 / 611 20 68

Autor: nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera