Zatańcz z nami

Choć działalność Stowarzyszenia "Jantar" to od kilku juz lat nie tylko taniec (organizacja realizuje projekty artystyczne z różnych dziedzin) wciąż ta forma aktywności jest jego domeną.

- W ostatnim czasie pozyskaliśmy środki finansowe na organizację dwóch programów nauki tańca z Ministertwa Sportu - mówi wiceprezes stowarzyszenia Magdalena Czarnocka. - Jeden skierowany jest do uczniów klas IV - VI, a drugi do studentów.

Mowa o programie pt. „Żyj zdrowo", którego celem jest propagowanie zdrowego i racjonalnego żywienia, kształtowanie postaw prozdrowotnych, zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu i zapobieganie nadwadze wśród dzieci oraz "Towarzyska umiejętność - taniec", w którym udział weźmie około 400 młodych ludzi.

- Zgłosiło się bardzo dużo studentów, utworzyliśmy 22 grupy taneczne i mamy nadzieję, że zajęcia pozwolą im na zdobycie tej towarzyskiej umiejętności - mówi prezes Antoni Czyżyk. - Zanotowaliśmy też większe niż zwykle zainteresowanie zgrupowaniami wypoczynkowymi połączonymi z treningami tanecznymi; w tym roku uczestniczyć w nich będzie około 300 dzieci.    Obozy sportowo - rekreacyjne zaplanowane są w lipcu i sierpniu.- Dwutygodniowy wyjazd do Iławy, jaki odbędzie się od 14 do 24 lipca, organizowany jest przez stowarzyszenie z myślą o elbląskich dzieciach i młodzieży, które niedawno, na organizowanych przez nas kursach, zaczęły przygodę z tańcem - wyjaśnia Monika Strzelczyk ze stowarzyszenia. - Dzięki temu skupimy grupę dzieci, które posiadają wspólne zainteresowania i doprowadzimy do konfrontacji utytułowanych tancerzy z tancerzami początkującymi.W sierpniu natomiast trenować będą właśnie doświadczeni tancerze.

      Jak dodaje Antoni Czyżyk - jest także specjalna propozycja dla osób chcących dopiero nauczyć się tańczyć. Od 25 lipca do 2 sierpnia zorganizowany zostanie w Iławie obóz dla tych, którzy chcą spędzić wakacje z tańcem. To propozycja dla wszystkich - starszych i młodszych. Koszt udziału - 500 zł za 10 dni. Szczegółowe informacje uzyskać można w Centrum Tańca „Promyk" - tel. 55 611 01 30.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera