Grafika w Światowidzie

W piątek otwarta została wystawa prac pedagogów z wrocławskiej ASP. To propozycja nie tylko dla artystów - plastyków, ale dla wszystkich, chcących zobaczyć prace nauczycieli Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

    Wystawę oglądac można na I i II piętrze centrum kultury "Światowid", a składa się na nią 37 prac o różnorodnej tematyce w technikach: grafika komputerowa, akwaforta, akwatinta, linoryt, sucha igła i drzeworyt. Grafika komputerowa prezentowana jest w kolorze, warsztatowa - monochromatyczna.

- Prace są realistyczne i surrealistyczne, tematyka od rzeczywistości do abstrakcji - mówi Aleksandra Matulewicz, plastyk CKiWM. - Przede wszystkim widać na nich znakomity wartszat i wyraziste osobowości autorów.

Na wystawie swoje prace prezentują:J.M Rektor ASP we Wrocławiu Prof. Jacek SzewczykProf. Andrzej Basaj Prof. Anna Janusz – StrzyżProf. Paweł Frąckiewicz Prof. Przemysław TyszkiewiczProf. Christopher Nowicki Prof. Roman KowalikAd. Małgorzata WarlikowskaAs. Anna TrojanowskaAs. Maja WolińskaAs. Marek Grzyb As. Artur SkowrońskiLab. Katia Zubakhina-PolkLab. Mariusz Gorzelak

 Wystawa czynna do 24 czerwca.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera