Na cztery ręce

W ramach majowego Spotkania ze sztuką zapraszamy na koncert duetu pianistów: Marty Osowskiej i Tomasza Stroynowskiego.

Marta Osowska i Tomasz Stroynowski wystąpią dla elbląskich miłośników Muzyki 28 maja (w poniedziałek), o godz. 18.00. Duet pianistów wykona m.in. Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa oraz Obrazki z wystawy Modesta Musorgskiego.

Koncert odbędzie się w Galerii Nobilis (II piętro CKiWM Światowid).

Wstęp wolny.

Tomasz Stroynowski – muzyk wszechstronny, z wykształcenia pianista klasyczny. Uczył się pod kierunkiem takich znakomitych muzyków, jak Wiktor Mierżanov, Borys Gerlich, Pierr Yvesem Artand, Wojciech Świtała, Andrzej Artykiewicz. To instrumentalista o wybitnej technice pozwalającej na wykonanie najtrudniejszych dzieł literatury fortepianowej. Jego repertuar jest bardzo bogaty i zawiera najznakomitsze i najtrudniejsze dzieła muzyczne przeznaczone na fortepian. Poza muzyką klasyczną Tomasz Stroynowski specjalizuje się w wykonawstwie tanga argentyńskiego. Dzięki niemu zespół Guardia Nueva należy do najlepszych tego typu formacji w Polsce. Jako miłośnik muzyki jest jej niezmordowanym popularyzatorem i wybitnym pedagogiem. Z pasją i zaangażowaniem działa jako animator kultury.

Marta Osowska –  absolwentka  studiów pianistycznych w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Jarosława Drzewieckiego i prof. Tatiany Shebanovej, a także studiów na wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Doskonali swoje umiejętności pianistyczne pod kierunkiem Paula Guldy – austriackiego pianisty światowej sławy. Jako pianistka występowała m.in. w Bayreuth, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Inowrocławiu, Zakopanem, Elblągu. Jako naukowiec prezentowała swe wykłady m.in. na międzynarodowej sesji naukowej  w Bydgoszczy (listopad 2004), w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki (kwiecień 2005) oraz na konferencji naukowej „Integralia 2005” w  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu (maj 2005). Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie III Wieku w Elblągu oraz instrukorem muzyki w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”. We wrześniu 2005 założyła w swym rodzinnym mieście Towarzystwo Muzyczne „Eroica” zajmujące się szeroko pojętą promocją  i organizacją  wydarzeń kulturalnych.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera