Oskarki tuż tuż

Najsłynnieszy troll świata - Hugo - w Elblągu! Od 1 do 6 czerwca "Światowid" zaprasza na najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży, czyli festiwal Dziecięce Oskary. A dla wszystkich miłośników motocykli - pokaz i przejażdżka! 2 czerwca o godz. 14 na Plac Jagiellończyka zaprasza Tolkmicki Klub Motocyklowy "Kardan".

Dziecięce Oskary potrwają od 1 do 6 czerwca w Światowidzie. Sponsorem festiwalu jest PKO BP. Poniżej opisy filmów.

01.06. godz. 17.00 Franklin i skarb jeziora

Produkcja: USA [90 min]Gatunek: animacja

„Franklin i Skarb Jeziora" to nowy pełnometrażowy film animowany, opowiadający o niezwykłych przygodach sympatycznego żółwika o imieniu Franklin. Trafi on do kin na początku czerwca.

Franklin jest jednym z ulubionych dziecięcych bohaterów książek i filmów rysunkowych. Dlaczego jest tak lubiany? Bo nie jest idealny. Franklin ma mnóstwo wad, co sprawia, że łatwiej się z nim identyfikować. Każdemu bowiem może się przytrafić kłótnia z rodzeństwem, każdy może trochę pobałaganić, spóźnić się, mieć tremę przed występem, bać się pierwszego dnia w szkole. Ważne, że wszystko dobrze się kończy, a kłopoty, obawy, wątpliwości udaje się pokonać.

02.06 godz. 16.00 Most do Terabithii

Produkcja: USA [95 min]Gatunek: przygodowy, Familijny

Kres marzeń 11-letniego Jesse'ego o zostaniu najszybszym człowiekiem świata następuje z chwilą, kiedy chłopiec w szkolnym wyścigu przegrywa z klasową samotniczką, Leslie. Nieoczekiwanie tak rozpoczyna się ich przyjaźń. Wkrótce przyjdzie im odkryć w pobliskim lesie zamieszkaną przez magiczne stworzenia krainę Terabithii. Przyjaźń z elfami i trollami zaowocuje objęciem przez Jesse`ego i Leslie rządów w tym niezwykłym królestwie.

03.06 godz. 16.00 Artur i Minimki

Produkcja: Francja [102 min]Gatunek: Animacja, Familijny

Artur jest chłopcem, którego fascynują różne odkrycia. Dzięki pamiętnikowi dziadka i opowiadaniom babci dowiaduje się dużo o różnych plemionach, które odkrył dziadek. Pewnego dnia, kiedy Artur kończy 10 lat, rodzice nie przyjeżdżają na urodziny, a komornik przychodzi, aby uprzedzić babcię Artura, że ma tylko dwa dni, aby nie zostali eksmitowani postanawia walczyć o dom, dostać się do świata Minimków, znaleźć dziadka, który kiedyś tam zaginął i dowiedzieć się gdzie są schowane klejnoty, które pomogą im w unieważnieniu eksmisji. Czy mu się to udało? Dowiedzcie się sami.

04.06 godz. 17.00 Smocze wzgórze

Produkcja: Hiszpania [80 min.]Gatunek: animacja

Istnieją cztery wejścia do pięknego świata smoków: ogień, woda, ziemia i powietrze. Tylko Ethelbert, strażnik, ma klucz i zna tajemnicę umożliwiającą wyjście. Kevin, chłopiec ze średniowiecza, wpada do wody i trafia do Dragon Hill. Zaprzyjaźnia się z najmłodszym smokiem. Jednak w Dragon Hill nie wszystko jest doskonałe. Zły czarodziej i jego pomocnik zostają schwytani i próbują skłonić chłopca, by ich uwolnił.

05.06 godz. 17.00 Stefan Malutki

Produkcja: Argentyna [90 min]Gatunek: animacja, przygodowy

Przygotujcie się na wielką przygodę! Dzielny Stefan Malutki - mała ciałem, ale wielka duchem mysz - zabierze Was w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż. Już niedługo przekonacie się, że istnieją bajki, które mogą stać się rzeczywistością... Mała Zuzia straciła właśnie swój pierwszy ząb. "Mleczakiem" dziewczynki zaopiekuje się Stefan Malutki, słynna odważna mysz, która, według legendy, zabiera dziecięce zęby zostawiając w zamian monety. Podczas akcji transportowania zęba Stefan zostaje napadnięty przez podłych złoczyńców, a jego życie wisi na włosku. Na ratunek Stefanowi ruszają Zuzia i jej kuzyn Robercik...

06.06 godz. 17.00 Sposób na rekina

Produkcja: USA [77 min.]Gatunek: animacja

Po utracie wszystkiego, młoda ryba Pi, rozpoczyna życie ze swoją rodziną na rafie. Tam spotyka miłość swojego życia ale odkrywa, że jego wybranka została obdarzona niechcianym uczuciem ze strony rekina byczego. Teraz musi podążać za swoim przeznaczeniem aby uratować ukochaną i pozbyć się zagrożenia z rafy na dobre.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera