Twardziel 25-31.05.2007

Tytułowy twardziel to piętnastoletni Michael. Wraz z matką zmuszeni są przeprowadzić się z eleganckich przemieści Berlina do dzielnicy zamieszkanej przez imigrantów. 

Ładny i dobrze ubrany Michael od razu podpada młodocianym gangsterom, którzy okradają go z butów i regularnie leją. Nie pozostaje mu więc nic innego, jak zaprzyjaźnić się z lokalnymi łobuzami. Razem zaczynają kraść. W ten sposób Michael poznaje przywódcę lokalnej mafii- Baruta. Zaczyna pracować dla niego jako diler.

"Twardziel" jest doskonałym przykładem na to, że film to sztuka obrazu i oddziaływania tym obrazem na emocje. Nie ma w nim wyrafinowanych dialogów, akcja jest prosta i do streszczenia w kilku dosłownie zdaniach. To za pomocą zdjęć oraz świetnie dopasowanej i mocnej muzyki stworzono kawałek niezłego kina, bazując przecież na nienowej historii.  Agata  Żbikowska, Stopklatka, 4 maja 2007r.

Reżyseria: Detlen BuckScenariusz: Zoran Drvenkar, Gregor TressnowObsada: Jenny Elvers, Jan Henrik Stahlberg, Kida RamadenGatunek: dramatProdukcja: Niemcy 2006                                                                                             cena: 12 zł

Zobacz również

Zapisz się do newslettera