Proch i pył 1-14.06.2007

Akcja filmu dzieje się na początku XX wieku w Ameryce. Dwóch braci zakochuje się w tej samej kobiecie.... 

Lilith wybiera młodszego z braci - Elijaha. Rozgoryczony Luke jedzie w samotną podróż do Europy. Demony prowadzą go do Macedonii, gdzie staje się bezwzględnym najemnikiem. Jednak jego spojrzenie na świat zmieni się, kiedy uratuje mu życie ciężarna kobieta, Neda. 100 lat później w Nowym Jorku zdesperowany rabuś Edge usiłuje pozbawić Angelę - starszą kobietę oszczędności jej życia. Ale Angela nie odda swojej kolekcji złotych monet, dopóki rabuś nie wysłucha jej historii o dwóch braciach, którzy dawno temu gdzieś na Dzikim Zachodzie zakochali się w tej samej kobiecie.

Reżyser Milcho Manchevski okazał się uzdolnionym żonglerem – z wielką wprawą żongluje tutaj konwencjami, stylami i gatunkami filmowymi. Z tego iście cyrkowego popisu powstała produkcja, która w wyjątkowy sposób absorbuje widza, przedstawiając mu złożony świat surrealistycznych wizji mieszających się z rzeczywistością.

Andrzej Szydłowski, Stopklatka, 23 kwietnia 2007r.

Reżyseria: Milcho ManchevskiScenariusz: Milcho Manchevski, Adam MasonObsada: Adrian Lester, Joseph Fiennes, Nadja Brand, David WenhamGatunek: dramatProdukcja: Macedonia, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy 2001

cena: 12 zł

Autor: nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera