Kilka dni września 1-7.06.2007

Na kilka dni przed 11. września 2001 roku, między Paryżem a Wenecją ma dojść do spotkania. 

Francuska tajna agentka, Irene próbuje wytropić swego dawnego szefa Elliota, który jest w posiadaniu ściśle tajnych informacji, mających już niebawem wstrząsnąć światem. To jej jednak nie interesuje – Irene chce jedynie doprowadzić do spotkania Elliota z jego dorosłymi dziećmi. Zawartością dyskietki, którą ma przy sobie Elliot, znacznie bardziej interesują się dwaj arabscy bankierzy, a na jego życie czyha psychopatyczny płatny zabójca, który w trakcie wykonywania kolejnych zleceń recytuje poezję... Wszyscy spotkają się 10 września w Wenecji – nie wszyscy jednak dożyją następnego dnia.

Mocno niepoprawny politycznie, odważny, inny niż wszystkie, nazwijmy go tak umownie i niezobowiązująco, film szpiegowski. Jedyny w swoim rodzaju. Nietypowy i dziwny. Królują w nim wieloznaczność i wieloznaczeniowość. Nic nie jest czarne ani białe. Wszystko jest rozmyte i pozbawione wyraźnych konturów...                                                                Agnieszka Duda, Stopklatka, 12 maja 2007.

Reżyseria: Santiago AmigorenaScenariusz: Santiago AmigorenaObsada: Juliotte Binoche, John Turturro, Nick Nolte, Sara Gatunek: dramatProdukcja: Francja, Portugalia, Włochy 2005cena: 12 zł

Autor: nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera