Co Cię kręci?

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w Elblągu organizuje konkurs na film nakręcony telefonem komórkowym.

     Temat konkursu brzmi „To mnie kręci", a udział w nim mogą wziąć osoby w wieku od 15 do 20 lat. - Posiadacze aparatów komórkowych z kamerą często używają ich do nagrania krótkich filmów - mówi dyrektor centrum kultury Antoni Czyżyk. - Chcemy namówić młodych ludzi do pokazania swoich pasji. Jako centrum kultury rozwijamy zainteresowania i wspieramy amatorski ruch artystyczny, a od niedawna uruchomiliśmy telewizję internetową eKultura TV - stąd też pomysł na taki konkurs i kształtowanie pozytywnych zachowań.. 

          Udział w programie telewizyjnym eKultura TV autora filmu i jego prezentacja na stronie WWW.eswiatowid.pl to jedna z nagród w konkursie. Do wygrania są także odtwarzacz mp3 i karnet do kawiarenki internetowej Caffe Camera.

 - Na świecie odbywają się festiwale filmów nakręconych za pomocą telefonów komórkowych - mówi Justyna Kozłowska - Dyrla z Wirtualnego Centrum Kultury e-Światowid. - My chcemy, aby zobaczyli je nie tylko znajomi. Na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia.

Filmy można wysyłać na maila albo przynosić osobiście - zgrane na płytę DVD lub CD - do CKiWM „Światowid", Pl. K. Jagiellończyka 1, pok. 43 w godz. 8 - 16.

Regulamin:

1. Film nie może trwać dłużej niż 3minuty i nie mogą znajdować się w nim sceny erotyczne ani przemoc.2. Autor filmu musi posiadać pełne prawa autorskie do zgłoszonego filmu i prawa do utrwalania i rozpowszechniania wizerunku wszystkich osób występujących w filmie. 3. Autor filmu jest twórcą - amatorem i jako taki nie jest zrzeszony w żadnej organizacji zbiorowego zarządu prawami autorskimi. 4. Za naruszenie praw autorskich osób trzecich oraz praw do wizerunku osób występujących w filmie odpowiada wyłącznie autor filmu.5. Autor filmu zgadza się na publiczne udostępnianie nadesłanego filmu.6. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie na adres konkurs@eswiatowid.pl zgłoszenia zawierającego: imię, nazwisko, dane kontaktowe oraz klauzulę „Zapoznałem się z regulaminem konkursu i akceptuję jego zapisy. Wyrażam zgodę na wykorzystywanie, gromadzenie i publikowanie filmu".

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera