Zaproszenie na konferencję

Stowarzyszenie „Jantar" i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu zapraszają w środę, 13 czerwca o godz. 13.00 do elbląskiego "Światowida" na konferencję „Rodziny zastępcze - ich potrzeby i problemy" oraz uroczyste podsumowanie programu pomocy dzieciom z elbląskich rodzin zastępczych „Akademia Pana Kleksa".

    W czerwcu Stowarzyszenie „Jantar" kończy realizację programu pomocy dzieciom z elbląskich rodzin zastępczych „Akademia Pana Kleksa". Przypomnijmy - projekt został dofinansowany przez Kompanię Piwowarską dzięki zwycięstwu w konkursie dla organizacji pozarządowych „Warto być za" oraz dzięki zaangażowaniu elblążan, którzy poparli „Akademię" w ogólnopolskim głosowaniu smsowym i internetowym.

Uczniowie Akademii to 38 dzieci z rodzin zastępczych w wieku od 7 do 13 lat. Przez pół roku dzieci spotykały się na lekcjach kleksografii obejmujących kurs języka angielskiego, warsztaty informatyczne, muzyczno-teatralne, plastyczne, korepetycje z języka polskiego i matematyki, a także wzięły udział w wycieczkach edukacyjnych (Frombork, Teatr Dramatyczny, kino Światowid) i Młodzieżowej Konferencji Naukowej „Moje hobby". W dn.18-20 czerwca Akademia wyrusza na biwak do Stegny, gdzie weźmie udział w warsztatach psychologicznych. Wszystko po to, by wyrównać szanse edukacyjne dzieci, podnieść ich umiejętności komunikacyjne, pomóc w integracji z rówieśnikami.

13 czerwca 2007 roku zamierzamy w uroczysty sposób podsumować działania Akademii Pana Kleksa. Zarówno dla organizatorów programu, jak i dzieci jest to bardzo ważny dzień, w którym zaprezentujemy Patronowi Honorowemu, władzom wojewódzkim i miejskim, lokalnej społeczności, zaproszonym ekspertom i mediom efekty pracy Akademii. Przedsięwzięcie to zostało wpisane w program obchodów IX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

- Po konferencji serdecznie zapraszamy na spotkanie z elbląską Akademią Pana Kleksa - mówi Jędrzej Rusiński, współautor projektu. - W holu kina będzie można zwiedzić wystawę prac plastycznych powstałych w ramach kleksografii.

W imieniu dzieci serdecznie zapraszamy również na przedstawienie pt. „Czary z szafy" w wykonaniu uczestników programu (duża sala kina „Światowid", godz. 15.15). Po przedstawieniu wręczymy podziękowania i Certyfikaty Czarodzieja wszystkim Przyjaciołom i Sprzymierzeńcom Akademii Pana Kleksa.

PATRONAT HONOROWY objęła WOJEWODA WARMIŃSKO-MAZURSKI ANNA SZYSZKA

Program13 czerwca 2007Kino „Światowid"

godz. 13.00 - 15.00 Konferencja pt. „Rodziny zastępcze - ich potrzeby i problemy"

Prelekcje i wystąpienia

• przedstawiciel Departamentu Integracji i Pomocy Społecznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej• Beata Rostocka - z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu• Marek Cieślak - przewodniczący Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa Oddział Elbląg• Zenona Ćwiklińska (dyrektor MOPS w Elblągu) i Antoni Czyżyk (prezes Stowarzyszenia „Jantar")• rodzice zastępczy

Słuchacze otrzymają zaświadczenie udziału w konferencji.Prosimy o mailowe lub telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa:055 611 20 83jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl

Sfinansowano ze środków Kompanii Piwowarskiej w ramach akcji "Warto być za" 

 

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych"

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera