Salsomania trwa!

Salsa łączy w sobie rytmy afrokubańskie i karaibskie oraz jazz. Rozwijała się zarówno na Kubie, w Portoryko, Nowym Jorku, jak i innych krajach latynoskich regionu Karaibów. Centrum Tańca „Promyk" ogłasza nowy nabór na salsę solo i salsę w parach!

Salsa czerpie z wielu różnych stylów i różnych miejscach rozwijała się pod różnymi wpływami - stąd wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy - kubańskiego, nowojorskiego, Los Angeles, portorykańskiego czy Rueda de Casino . Style te różnią się m.in. krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków i geometrią tańca, sposobem prowadzenia partnerki, ilością elementów akrobatycznych w tańcu, istnieniem bądź brakiem elementów solowych.

- My uczymy najpopularniejszego - nowojorskiego, który charakteryzuje się delikatnością, zmysłowością i płynnością oraz akcentuje przez kroki lub ruch ciałem elementy rytmiczne w muzyce - wyjaśnia Marek Kucharczyk, instruktor z CT „Promyk".Pierwsze zajęcia rozpoczną się dla salsy solo - 20.06.2007 ( środa) o godz. 20.00, dla salsy w parach - 21.06.2007 r. ( czwartek) o godz. 20.00

Spotkania odbywać się będą przez całe wakacje - pierwsze zajęcia odbędą się na sali sportowej w CKiWM Światowid. UWAGA! Pierwsze zajęcia są bezpłatne!!!

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera