Zbliża się premiera musicalu

Orkiestra musicalowa, wokaliści, chór, zespoły folklorystyczne i rockowe, tancerze, przepiękna scenografia, artyści z Polski i Rosji, czyli pierwszy zrealizowany w Elblągu musical pt. Gdy bogowie śnią... Premiera 23 czerwca!

Musical Gdy bogowie śnią… został przygotowywany przez muzyków, tancerzy, wokalistów oraz plastyków z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego – w sumie na scenie zobaczymy ponad 50 artystów. Premiera widowiska jest wydarzeniem historycznym, ponieważ Gdy bogowie śnią… to pierwszy musical zrealizowany w Elblągu!

Widowisko w trzech aktach opowiada o przygodach słowiańskiego boga, który nieoczekiwanie zostaje przeniesiony do XXI wieku. Zderzenie ze współczesną kulturą jest dla niego niezwykłym przeżyciem. Czy w tych okolicznościach słowiański bóg może się zakochać…?

Największym atutem przedstawienia stanowi różnorodność form wypowiedzi artystycznej. Orkiestra musicalowa zagra wspólnie z kapelą rockową. Oprócz wokalistów rozrywkowych usłyszymy profesjonalny chór, a także zespoły folklorystyczne. Całość zilustrowana zostanie tańcem standardowym i latynoamerykańskim. Dzięki przepięknej scenografii widzowie będą mogli przenieść się do sali balowej albo wczuć się w klimat nadmorskiej plaży. Cenną wartością widowiska zrodzonego ze współpracy młodych artystów z Polski i Rosji jest współistnienie bogatej kultury  i tradycji obu krajów.

Scenariusz i reżyseriaTomasz Stroynowski, Marta Osowska

Wykonaniemłodzież z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego

ScenografiaEwa Bednarska-Siwilewicz młodzież z Polski i Obwodu Kaliningradzkiego

Premiera23 czerwca 2007 r.godz. 17.00duża sala Kina Światowid

Wstęp wolny. Wejściówki do odbioru w sekretariacie CKiWM Światowid (do godz. 16.00) i w kasie Kina Światowid (po godz. 16.00).

Musical Gdy bogowie śnią… powstał w ramach projektu „Ziarno współpracy sposobem na pobudzenie transgranicznej aktywności kulturalnej”. Widowiskiem muzyczno-tanecznym podsumujemy także rok kulturalny 2006/2007.

Projekt „Ziarno współpracy” częściowo finansowany przez Unię Europejską – Program Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej

Zobacz również

Zapisz się do newslettera