Na łonie natury

Osoby niepełnosprawne i terapeuci przez tydzień pracowali wspólnie na Plenerze Artystycznym w Stegnie.

W przedsięwzięciu, które przygotowało Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”, uczestniczyło 16 osób o różnym stopniu niepełnosprawności i czterech terapeutów.

Plener odbył się w Ośrodku Wypoczynkowo – Szkoleniowo - Rehabilitacyjnym „Bałtyk” w Stegnie.

Służył aktywizacji i przełamywaniu barier wśród osób niepełnosprawnych.

Miały w tym pomóc zajęcia z muzyki, ceramiki, malarstwa, grafiki, witrażu, rękodzieła artystycznego, a także z historii i kultury regionu. Była wycieczka, ognisko i dyskoteki.

- Praca pod kierunkiem profesjonalistów pozwoliła uczestnikom wzbogacić warsztat artystyczny i zdobyć nowe umiejętności, które będzie można wykorzystać w przyszłości - mówi organizatorka pleneru Teresa Miłoszewska.

W zajęciach brały również udział osoby korzystające w tych dniach z usług ośrodka „Bałtyk”, m.in. niepełnosprawna młodzież ze „Szkoły Życia” w Białymstoku.

- Część prac powstałych podczas pleneru zostawiliśmy w ośrodku, a pozostałe znajdą się na jesiennej wystawie poplenerowej w „Światowidzie” - dodaje Teresa Miłoszewska.

Plener został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie

Zobacz również

Zapisz się do newslettera