Kalendarz imprez czerwiec-sierpień 2007

W najbliższym czasie proponujemy mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych. Poniżej kalendarz imprez.

23 czerwcaW najbliższą sobotę i niedzielę podsumujemy mijający rok kulturalny 2006/2007. Z tej okazji w CKiWM „Światowid" odbędzie się szereg wydarzeń:

- o godz. 11 rozpocznie się III Międzynarodowy Festiwal Folkloru Euroregionu Bałtyk. Na scenie na Placu Jagiellończyka zaprezentuje się około 20 zespołów z Polski i Rosji. Będzie przegląd kapel ludowych, prezentacje zespołów folklorystycznych i przegląd zespołów śpiewaczych.

- w tym samym czasie zapraszamy także na IV Nadbałtycki Jarmark Sztuki Ludowej.

- na Placu Jagiellończyka będą również działać otwarte studia rzemiosła dawnego, w tym ceramiki i malowania na szkle

- o godz. 16, rozpocznie się Regionalny Konkurs Tańców Polskich W Formie Towarzyskiej „O Muszlę Bałtyku"

- o godz. 17, w dużej sali kina „Światowid", odbędzie się premiera musicalu „Gdy bogowie śnią..."

23 czerwcaW pracowniach CKiWM „Światowid" o godzinie 11 odbywać się będą zajęcia Terapii przez Sztukę

24 czerwcao godz. 11, rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego „Pomosty 2007".W czerwcu w ramach projektu odbędą się: seminaria tematyczne dla instruktorów, warsztaty z zakresu dziennikarstwa i fotografii, warsztaty z tańca ludowego i towarzyskiego.

27-28 czerwca Festiwal Euroshorts jest okazją do poznania krótkich fabuł, dokumentów i reklam z całej Europy. W Elblągu 27 i 28 czerwca odbędą się repliki tego warszawskiego festiwalu.

29 czerwca Kreatorzy z Elbląga zapraszają w piątek o 21 na dziedziniec Galerii El. Tam odbędzie się koncert, kiermasz biżuterii i spektakl uliczny, w którym główna rolę grać będzie młodzież, ogień i muzyka.

5 lipca Dyskusyjny Klub Filmowy jak zawsze o godzinie 19

4 - 8 lipca Plener ceramiczny „Kadyny - wioska sztuki". Wezmą w nim udział uczestnicy zajęć ceramicznych w „Światowidzie" oraz młodzież z liceów plastycznych z Zakopanego, Gdańska.

Warsztaty prowadzić będą profesor ASP w Gdańsku Wojciech Sęczawa - rzeźbiarz i malarz, Grażyna Bielska - Kozakiewicz artysta ceramiki z Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem, artysta plastyk Ewa Siwilewicz - Bednarska oraz Aleksandra Matulewicz plastyk z CKiWM „Światowid".

8 - 10 sierpnia Odbędzie się kolejny plener „Kompozycje", w którym uczestniczyć będą dorośli z sekcji plastycznej w CKiWM „Światowid". Witraż, malarstwo oraz malowanie ikon, to właśnie tymi dziedzinami sztuki będziemy się zajmować podczas pleneru - tłumaczy artysta plastyk Ewa Bednarska - Siwilewicz, która wraz z artystą plastykiem Zbigniewem Szmurło prowadzić będzie warsztaty.

Autor: em

Zobacz również

Zapisz się do newslettera