Requiem 7-20.09.2007

Film inspirowany prawdziwą historią młodej Anneliese Michel z Miltenbergu. Jej przeżycia były już inspiracją m.in. do filmu "Egzorcyzmy Emily Rose" Scotta Derricksona.

 Niezwykle trafna obserwacja i analiza sytuacji słabego człowieka wobec otaczającej go moralnej dwuznaczności. Film opowiada o losach młodej dziewczyny, Michaeli Klingler, która na początku lat 70. stała się ofiarą egzorcyzmów. Dziewczyna chorowała na epilepsję, ale wychowywana przez ortodoksyjnych katolickich rodziców, zaczęła wierzyć, że opętały ją złe moce.

Wychowana w bardzo religijnej rodzinie 21-letnia Michaela zostawia swoich oschłych rodziców i jedzie na uniwersytet. Tam po raz pierwszy czuje smak wolności. Nie może jednak uwolnić się od wyniesionych z domu zahamowań i przeżywa załamanie nerwowe. Czy przerażające twarze i głosy, które ją prześladują, są tylko objawem towarzyszącym atakom epilepsji? Dziewczyna wraca do domu. Wezwany przez rodzinę ksiądz uznaje, że dziewczyna jest opętana przez diabła.

Reżyseria: Hans – Christian SchmidScenariusz: Bernd LangeObsada: Sandra Huller, Burghart Klaufner, Imogen KoggeProdukcja: Niemcy 2006Gatunek: dramatcena: 12 zł

Autor: nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera