Pomysłów mamy wiele...

CKiWM „Światowid" i Stowarzyszenie „Jantar" znane są z umiejętności pozyskiwania środków pozabudżetowych na realizowane programy. Wystarczy wspomnieć, że w minionym roku kulturalnym zrealizowanych zostało 10 projektów, a wciąż pisane są nowe.

Jak informuje Magdalena Czarnocka, kerownik Działu Strategii i Projektów, w każdym miesiącu składanych jest co najmniej kilka wniosków.

- Szukamy informacji o wszystkich ogłoszonych konkursach, oczywiście w dziedzinie działalności kulturalnej i edukacji, a pomysłów mamy wiele - zapewnia.

Jednym z ostatnich realizowanych projektów była Akademia Pana Kleksa, której uczniowie, mimo zakończenia programu, będą się spotykać.

-Dzieciaki będą kontynuowały naukę języka angielskiego, a my podejmujemy starania o pozyskanie kolejnych środków na podobne projekty - dodaje Jędrzej Rusiński, koordynator Akademii.

Spotkanie organizacyjne dla uczniów Akademii Pana Kleksa odbędzie się jutro, w środę 3.10.2007 o godz. 16.00 w szkole języka angielskiego, przy ulicy Płk. Dąbka.

Autor: Marta Mrozowska

Zobacz również

Zapisz się do newslettera