Krakowiaczek jeden...

Dla chcących wychowywać swoje pociechy w duchu patriotyzmu Centrum Tańca „Promyk" proponuje naukę tańca narodowego dla dzieci.

Żywy oberek i wolniejszy chodzony. Czy pamiętamy na czym polegają te dwa wybrane spośród wielu tańców narodowych? Najstarsi wychowankowie z przedszkola nr 15 i trzecioklasiści ze szkoły nr 23 zapewne nie będą miały w przyszłości problemów z odtańczeniem poloneza na studniówce. Raz w tygodniu uczyć się będą bowiem tańca ludowego.- Powinniśmy od najmłodszych lat uczyć nasze pociechy polskiej tradycji, do której niewątpliwie należy taniec - mówi instruktorka Edyta Domżalska. - Dzieciaki cieszą też różnobarwne stroje taneczne, które na długo zapadają w pamięć.

Dzieci, poza dużą dawką wiedzy na temat tańców narodowych, będą mogły wykorzystać czas spędzony z instruktorką na spożytkowanie swojej energii.

Na zajęcia z tańca ludowego można zapisywać dzieci do Centrum Tańca "Promyk". Zajęcia odbywają się w każdą środę i piątek o godz. 16.00 - zainteresowani rodzice proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr 055 611 01 30/40.

Autor: Marta Mrozowska

Zobacz również

Zapisz się do newslettera