Bezradności mówimy – „Nie!”

Pierwsze szkolenie „Wolontariat - szkołą wychodzenia z bezradności" skierowane do wolontariuszy oraz osób zajmujących się niepełnosprawnymi odbędzie się 10 października o godzinie 17.

Jest to wielomiesięczny projekt, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art"oraz CKiWM „Światowid". Adresowany jest do młodzieży i przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, zainteresowanych współpracą z wolontariuszami.

Ma na celu wzmocnienie ruchu wolontariuszy - mówi Teresa Miłoszewska. - Wielokrotnie rozmawiałam z młodymi ludźmi, którzy pomagają mi bezinteresownie w naszych przedsięwzięciach i stwierdziłam, iż szkolenie, podczas którego dowiedzą się jakie mają prawa, jak mogą pomagać i mieć poczucie bezpieczeństwa - jest potrzebne. Stąd propozycja projektu „Wolontariat - szkołą wychodzenia z bezradności".

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach i warsztatach prosimy o kontakt z biurem wolontariatu w CKiWM „Światowid", pokój 43 a.Telefon 055 - 611 - 20 - 65E- mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl

Projekt dofinansowano ze środków Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Autor: em

Zobacz również

Zapisz się do newslettera