Harry Potter i Zakon Feniksa 5-18.10.2007

W „Harrym Potterze i Zakonie Feniksa” poznajemy tytułową organizację i jej członków. W jej skład wchodzą czarodzieje, których cel stanowi walka z Voldemortem. Zakon stanowi menażerię czarodziejów i czarodziejek.

 Każdy z członków posiada jakąś swoistą cechę np.: Syriusz Black, ojciec chrzestny Harrego zamienia się psa, Remus Lupin w zamienia się wilkołaka, Tonks zmienia kolor włosów. Gdy takie osobistości spotykają się w jednym miejscu - w siedzibie Zakonu Feniksa, po prostu nie sposób się jest tam nudzić. Co do historii przedstawionej w filmie, scenarzysta Michael Goldenberg skupił się na jednym, ogromnym wątku walki dobra ze złem. Dobro reprezentowali : Zakon Feniksa i stworzona przez Harrego Armia Dumbledora, a zło - Śmierciożercy z Voldemortem i Ministerstwo Magii, obawiające się zamachu stanu. Czarodzieje walczą tu nie tylko na różdżki, ale i na słowa, bowiem Zakon dążył do uświadomienia Ministerstwu Magii, że Voldemort powrócił, a Ministerstwo kategorycznie nie przyjmowało tego do wiadomości.

Harry Potter to kultowa postać wymyślona przez pisarkę J.K Rowling. Jej książki o młodym czarodzieju cieszą się tak wielką popularnością i powodzeniem, że zainteresowało się nimi kino i powstają kolejne ekranizacje książek o Harrym Potterze, na które fani czarodzieja (i nie tylko) czekają z utęsknieniem.

Reż. David YatesScen. Michael GoldenbergObsada: Daniel Radclife, Emma Watson, Rupert GrintGat. familijny/ fantasy/ przygodowyProd. USA 2007

Autor: nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera