Uwaga - przedłużony termin

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" informuje, że przedłużony został termin składania prac na konkurs literacki ogłoszony w ramach projektu Bajkowe weekendy dla najmłodszych.

Propozycja skierowana jest do dzieci w wieku do 10 lat, które mogą napisać bajkę, do której można też wykonać ilustracje.

- Otrzymaliśmy bardzo dużo prac plastycznych, mniej literackich, dlatego postanowiliśmy przedłużyć termin do 15 listopada - mówi Małgorzata Zawół, autorka projektu. - Zachęcamy dzieciaki do uruchomienia swojej wyobraźni i spisania niesamowitych często pomysłów.

Na zwycięzców czekają nagrody książkowe oraz publikacja prac w książeczce wydanej w ramach Bajkowych weekendów dla najmłodszych.

- Każdy laureat otrzyma taką książeczkę z własną ilustracją lub bajką na pamiątkę, a jego praca zostanie też zamieszczona w Internecie na stronie WWW.swiatowid.elblag.pl, żeby wszyscy mogli ją zobaczyć - zachęca Małgorzata Zawół. - Możemy stworzyć ciekawą książeczkę dla dzieci napisaną przez dzieci.

Organizatorzy przekonują też rodziców do spisywania fantastycznych pomysłów swoich pociech - w ten sposób można rozbudzić wyobraźnię i zainteresować sztuką. Bajki można pisać o wszystkim - o niby zwykłych, ale jednak niezwykłych zdarzeniach, bohaterach i przygodach. O ulubionym piesku, który dla nas jest czarodziejski, o magicznym lustrze, które szukało swojego właściciela, czy sznurówce, która zgubiła buta.

- Bajki mogą przecież pokazywać świat zwierząt lub przedmiotów, które spotykamy na co dzień, a którym nadać można cechy podobne do ludzkich - mówią organizatorzy. - Wystarczy tylko dostrzec ich czarodziejską moc...

Prace można nadsyłać lub dostarczyć osobiście (do CK i WM Światowid, Pl. K. Jagiellończyka 1, pokój 26, parter tel. 055 / 611 20 59) w terminie do 15 listopada. Bajkę autorską - maksymalnie 3000 znaków - należy dostarczyć na płycie CD i w wersji wydrukowanej.

Projekt finansowany jest z programu Promocja czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera