Pan Józek w Elblągu

Popularność zdobył dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii oraz parodii piosenek hip-hopowych. Utwór zatytułowany „Ja wiedziałem, że tak będzie" był trzy tygodnie na pierwszym miejscu listy przebojów Trójki.

Mowa oczywiście o Grzegorzu Halamie Oklasky, który znany jest z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również wielu parodii, monologów i skeczy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19.00 kabareciarz będzie bawił elbląską publiczność w „Światowidzie".Wykreowana w ostatnich latach parodystyczna postać "małointeligentnego" Pana Józka - hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich "wywiadach" - sprawiła, że człowiek o „aerodynamicznym kształcie" i w żółtym golfie gromadzi ludzi w sali po czym, pokazuje na scenie wszystko, co może ich rozbawić. Niewiele osób wie, że Pan Józek był postacią autentyczną - mieszkańcem Chociul zajmującym się rzeczywiście hodowlą drobiu, a Grzegorz Halama, na podstawie gotowej postaci, wykreował jej humorystyczny wizerunek. Niestety, jego życie nie było tak barwne jak opisuje to kabareciarz, gdyż zginął on w pożarze, który sam wywołał podczas nielegalnej produkcji alkoholu na terenie swej posesji...Jednak złożona osobowość Pana Józka to także inna postać - jego pierwowzorem jest tak naprawdę Józef Komorniczak, nauczyciel Koszalińskiego Zespołu Szkół Elektroniczno - Elektrycznych (ZSEE), do którego uczęszczał Grzegorz Halama.

- Przerysowałem jego cechy charakteru, ale z czasem Józek stał się bardziej dziecinny - zdradza Halama. - Odpowiadał mi ten klimat dużego dziecka - a to jest naiwny, a to się przechwala ni stąd ni zowąd...

Jak zapowiadają organizatorzy podczas występu zobaczymy nie tylko słynnego Józefa, ale także wiele innych nowych dowcipów.

Bilety na występ Grzegorza Halamy w cenie 30 zł do nabycia w kasie kina Światowid.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera