Co dać? Kulturalne prezenty!

Nie masz pomysłu na prezent? Już masz! Kulturalne upominki od Światowida!

Na imieniny, urodziny, Walentynki, Dzień Kobiet, czy - co lubią wszyscy! - bez okazji!

Jest w czym wybierać!

26 stycznia 2008Andrzej Poniedzielski i Magda Umer w spektaklu "Chlip-Hop"

To „widowisko" parateatralne, raczej muzyczne, acz słowa żywego nie pozbawione. Na scenie, w swych mieszkaniach, w swojej codzienności, przykuci do komputerów są: ONA, ON i muzyk pianista. Rozmowa przez internet ma odcień swobodnej pogawędki. Nieinwazyjnej, nieśpiesznej pogaduszki na przeróżne tematy. Ale nie utyskują! Korzystając, z przynależnego ich wiekowi „rozkwitu dojrzałości" - z żartobliwym dystansem próbują sprawdzić, które z ich „najważniejszych mniemań" można by (gdyby ktoś chciał) przenieść w nowe czasy. Jako znaki „ich" epoki - przywołują piosenki.

14 lutego 2008Koncert Janusza Radka z nową płytą „Dziękuję za miłość"

Premiera płyty odbyła się 26 października 2007. Producentem muzycznym albumu i autorem aranżacji jest Mateusz Pospieszalski. Na płycie „Dziękuję za miłość" Janusz Radek zadebiutował nie tylko jako kompozytor, ale i autor tekstów, których inspiracją były wiersze Haliny Poświatowskiej. Krążek zaoferuje fanom wokalisty 13 różnorodnych brzmieniowo utworów. W 2004 roku Radek wydał „Królową nocy" oraz „Serwus Madonna".

2 marca 2008 Występ Jerzego Kryszaka

Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się stąd, że spotyka się bezpośrednio z publicznością i angażuje ją w swoje skecze, czym buduje niepowtarzalną atmosferę. Jerzy Kryszak propaguje dowcip publicystyczny pełen świeżego spojrzenia na bieżącą scenę polityczną, ze zręcznością, obnażający jej wady i słabości. Aktor umiejętnie wciela się w postać którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje np. krzycząc - po prostu stwarza niepowtarzalne widowisko, na którą publiczność reaguje śmiechem i brawami. Show Kryszaka to występ zarówno dla młodych jak i dla starszych. Kryszak na scenie jest niebanalny, często wymagający i zawsze pozostawia dobre wrażenie

7 marca 2008Koncert zespołu Bajm

Na festiwalu w Opolu 78' utworem Piechotą do lata Bajm podbił serca publiczności. Piosenka stała się prawdziwym hitem i tym samym otworzyła zespołowi drogę do kariery.

Charakterystyczne brzmienie, aranżacja chórków, niebanalne teksty, wielka ambicja to atuty grupy na początku jej działalności. Pierwszy album grupy, zatytułowany Bajm 1983 odniósł ogromny sukces. Piosenki Józek, nie daruję ci tej nocy, Nie ma wody na pustyni i Co mi Panie dasz szybko stały się hitami. W następnych latach zespół nagrał jeszcze kilkadziesiąt takich mocnych numerów.

Dziesiąty album grupy "Szklanka wody" ukazał się we wrześniu 2000, by bardzo szybko podbić serca słuchaczy i stać się podwójnie platynową płytą. Szczególnym powodzeniem cieszyły się lansowane Szklanka wody i Modlitwa o złoty deszcz. Popularność zespołu została potwierdzona licznymi nagrodami: Fryderyki, Superjedynki, w tym dla najlepszej wokalistki w 2001 roku i inne.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera