Szkoły są za!

 Trwa akcja „Szkoła jest za". Nauczyciele i uczniowie spisują się na medal! Dzięki ich zaangażowaniu rośnie poparcie dla projektu „Wsi spokojna, wsi wesoła". Do 30 listopada walczymy o 100 tys. zł na realizację programu dla dzieci z terenów wiejskich.

Zgodnie z regulaminem ogólnopolskiego konkursu „Warto być za” do 30 listopada można głosować na finałowe projekty. Wśród finalistów jest również projekt Stowarzyszenia „Jantar” pt. „Wsi spokojna, wsi wesoła”. Dzięki niemu możemy pomóc dzieciom z gmin Markusy, Wilczęta i Gronowo Elbląskie. Przyznanie dotacji zależy od ilości głosów oddanych na projekt przez lokalną społeczność.

Aby zachęcić elblążan do głosowania, zorganizowaliśmy akcję „Szkoła jest za”. Dyrekcji, nauczycielom i uczniom dziękujemy za wsparcie naszych działań! Poniżej przedstawiamy relacje z przebiegu akcji w szkołach, które najszybciej odpowiedziały na nasz apel. Czekamy na relacje z kolejnych szkół. Dzięki Wam będziemy mogli skutecznie pomóc dzieciom z terenów wiejskich powiatu elbląskiego i braniewskiego.

Szkoła Podstawowa nr 11 – Elbląg

Uczniowie każdą lekcję informatyki rozpoczęli od głosowania za pomocą strony www.warto.eu. Na szkolnej stronie internetowej zamieścili link do głosowania. Do udziału w akcji namówili również znajomych i rodzinę. „Zagłosowaliśmy z każdego szkolnego komputera. Mamy nadzieję, ze Elbląg wygra z innymi miastami. Każdy głos się liczy” – informuje nauczycielka informatyki Bożena Sakowska.

Szkoła Podstawowa nr 12 – Elbląg

Za pomocą strony www.warto.eu uczniowie zapoznali się z ideą finałowego projektu „Wsi spokojna, wsi wesoła”. Na stronie internetowej szkoły http://www.republika.pl/sp12 zamieścili link do głosowania oraz piękny tekst z hasłem „Nie pozostawaj obojętny – głosuj!”. Głosowanie internetowe koordynuje nauczycielka informatyki Jolanta Kowalska. Na zdjęciu: głosowanie klasy VI b.

Szkoła Podstawowa nr 23 – Elbląg

Grono pedagogiczne wraz z uczniami głosowało za pośrednictwem Internetu. W tej chwili trwają przygotowania do zbiórki kuponów, które pojawią się w lokalnej prasie (Dziennik Elbląski – 21 i 23 listopada oraz Nasz Elbląg – 22 listopada).

Szkoła Podstawowa w Żurawcu

Uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły wysłali smsy, a także oddali głosy za pomocą strony internetowej www.warto.eu. W dniach 21-23 listopada ekipa z Żurawca przeprowadziła zbiórkę kuponów do głosowania zamieszczonych w lokalnej prasie. Relację oraz dokumentację zdjęciową przesłała nam Anna Habyk.

Gimnazjum nr 9

W gimnazjum nr 9 włączenie się do akcji „Szkoła jest za” rozpoczęto od zamieszczenia na szkolnej stronie internetowej informacji o konkursie „Warto być za!”  wraz z linkami do głosowania. Ponadto zagłosowano ze wszystkich szkolnych komputerów. Informacje o akcji zostały rozpropagowane za pomocą wykonanych przez uczniów plakatów oraz wysłanych do znajomych e-maili. Teraz trzymamy kciuki za zwycięstwo projektu „Wsi spokojna, wsi wesoła” - dodaje nauczycielka informatyki Małgoarzata Dudek.

Zespół Szkół Technicznych w Elblągu

ZST tak jak w roku ubiegłym był jednym z liderów akcji "Szkoła jest za". Uczniowie na szkolnej stronie internetowej zamieścili link do strony www.warto.eu, zagłosowali ze szkolnych komputerów oraz wysłali smsy. Niekwestionowanym rekordzistą akcji jest klasa 2 b, która zebrała ponad 400 kuponów do głosowania. W nagrodę ekipa ZST została zaproszona do kina "Światowid" na projekcję filmu "Piraci z Karaibów". Akcję koordynowała nauczycielka Agnieszka Szlak. 

Swój udział w akcji „Szkoła jest za” zgłosiły także: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu oraz Gimnazjum w Stankowie. Czekamy na Wasze relacje oraz dokumentację zdjęciową!

Kolejne szkoły mogą mailowo zgłosić swój udział w akcji „Szkoła jest za”: jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl .

Informacje: 055 611 20 83

Zobacz również

Zapisz się do newslettera