"Pusty dom" - 10.01.2008

Napisany w ciągu miesiąca, do realizacji przygotowany w ciągu 16 dni, zmontowany zaledwie po 10 dniach, a wszystko po to, by zaprezentować go na weneckim festiwalu filmowym w 2004 roku. Film Kim Ki - duka „Pusty dom" zobaczyć można w sali kameralnej kina Światowid 10 stycznia.

„Pusty dom" został włączony do konkursu filmowego w Wenecji, w ostatniej chwili, a jednak przyniósł reżyserowi nagrodę.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka prezentowane były już filmy Kim Ki - duka, które zrobiły duże wrażenie na uczestnikach spotkania.Po raz kolejny reżyser wprowadza wiele symboli, których odczytanie pozostawia widzowi, z drugiej strony oszczędza na dialogach.

Prezentowany film, to historia bezdomnego Tae - suka, który włamuje się do obcych domów, ale nie po to, by go okraść, ale żeby skorzystać z jego wnętrza. Położyć się i zasnąć w obcym łóżku, skorzystać z czyjejś lodówki. Nic jednak nie bierze za darmo, bo w ramach samowolnej gościny, odpłaca się właścicielom, np. praniem, sprzątaniem lub drobnymi naprawami. Pewnego dnia, podczas kolejnego włamania orientuje się, że tym razem dom nie jest pusty. Jest w nim kobieta.

Historia napisana, przez Kim Ki- duka to nie tylko historia człowiek tułającego się po obcych domach, ale historia pokazująca samotność ludzką w czasach, kiedy ludzie żyją w wielkich skupiskach. Główny bohater jednak nie traktuje swojej sytuacji jako dramatyczną.

Bilety w cenie 8zł do nabycia w kasie kina.

Autor: M.M

Zobacz również

Zapisz się do newslettera