"Dziecko" - 6.03.2008

Kolejnym filmem prezentowanym w ramach DKF-u będzie "Dziecko", w którym podejmowany jest temat winy i kary, miłości i poświęcenia dla drugiego człowieka. Kino "Światowid" zaprasza dziś, 6 marca o godz. 19.00 do sali kameralnej.

Film Jeana-Pierre i Luca Dardenne, który nagrodzony został Złotą Palmą w Cannes, to pierwszy film tych reżyserów, który trafia w Polsce do szerokiej dystrybucji.

Główny bohater - Bruno, to złodziej i oszust, który nawet po urodzeniu przez osiemnastoletnią Sonię jego dziecka nie zmienia stylu życia. Co, więcej postanawia pozbyć się kłopotu i sprzedać niemowlę. Gdy jednak orientuje się, że popełnił błąd, postanawia odzyska dziecko i zaufanie Soni. 

Próba odkupienia dziecka rozpoczyna wewnętrzną przemianę głównego bohatera. Jest to historia, która pokazuje ewolucję postaci, jak i swego rodzaju dojrzewanie do odpowiedzialności za siebie i innych.

Pomysł na tego typu film zrodził się pewnego razu przy kręceniu poprzedniego filmu przez braci Dardenne. Jak sami wyznają "codziennie - rano, popołudniu i wieczorem - na Rue du Molinay, widzieliśmy dziewczynę pchającą wózek ze śpiącym niemowlęciem. Ta młoda osoba całymi dniami kręciła się bez celu po okolicy. Często o niej myśleliśmy. O wózku, o śpiącym dziecku i brakującej postaci: ojcu dziecka. Ten brak stał się ważny dla naszej historii... historii miłosnej, która jest również historią o ojcu".

Bilet w cenie 8 zł kupić można w kasie kina.

Autor: Marta Mrozowska

Zobacz również

Zapisz się do newslettera