Bonsai w Elblągu

CKiWM "Światowid" i Elbląski Klub Bonsai zaprasza wszystkich chętnych do udziału w II Elbląskiej Wystawie Bonsai, która rozpocznie się 15, a zakończy 16 marca. Wstęp jest wolny.

    Sztuka Bonsai wywodzi się z Chin, choć często kojarzona jest z Japonią. Japończycy włączyli ją do swoich tradycji w VIII wieku, a z czasem sztuka ta stała się ważnym elementem kultury japońskiej. Ludzie, którzy od wielu lat zajmują się Bonsai nazywani są mistrzami. W Polsce sztuka ta jest nadal mało znana, a ośrodki, które zajmują się jej promocją powstały dopiero niedawno.

Podczas dwudniowej wystawy będzie można poznać bliżej niezwykłą sztukę, spotkać i porozmawiać ze specjalistami w tej dziedzinie, a przede wszystkim podziwiać drzewka Bonsai.

Podczas pierwszego dnia w godzinach od 12.00 do 16.00 Marek Gajda, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai "Tanuki", zaprezentuje sztukę formowania drzewek Bonsai.

Organizatorzy zaplanowali także atrakcje dla dzieci - specjalnie dla nich powstanie "Kącik Małego Ogrodnika", w którym będą mogły spróbować sił w ogrodnictwie i przesadzić swoje pierwsze drzewko. Każdy maluch otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Następnego dnia, czyli 16 marca od godz. 10.00 do 16.00 odbędą się płatne warsztaty formowania drzewek Bonsai, które poprowadzi Marek Gajda.  Zapisy i więcej informacji uzyskać można pod nr telefonu 055 611 20 83  lub na stronie www.swiatowid.elblag.pl.

Od 11.00 do 14.00 natomiast organizatorzy zapraszają na pokaz formowania fikusów, które poprowadzą Andrzej Tazuszela i Anna Brzeska. W wystawie udział wezmą Krzysztof Wołkowicz, Arkadiusz Majak, Grzegorz Dębek ze Studia Bonsai z Sopotu, Marek Gajda z Warszawy i Ada Brzeska, Anna Brzeska, Andrzej Tazuszel z Elbląga.

Patronem medialnym wystawy jest Tydzień w Elblągu i www.onel.pl.

Autor: Marta Mrozowska, J.K-D

Zobacz również

Zapisz się do newslettera