Czas na Rapsę

Centrum Kultury ,,Światowid" zaprasza do zwiedzania wystawy prac Krzysztofa Rećko-Rapsy, która jest prezentowana w Galerii Nobilis do 12 kwietnia br.

Krzysztof Rećko – Rapsa to znany koszaliński artysta, członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest on jednym z pierwszych absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką użytkową, fotografią. W ciągu bez mała 25 lat swej artystycznej działalności, brał udział w wielu konkursach, plenerach i wystawach malarskich, graficznych i fotograficznych, dając świadectwo swym szerokim zainteresowaniom i umiejętnościom artystycznym.

W swoich pracach pokazuje własny, wypracowany styl i technikę, które nadają jego twórczości bardzo indywidualny, rozpoznawalny wyraz.

O swoim malarstwie mówi, że nie jest ono sztalugowe, ale raczej „podłogowe”, bo z takiej właśnie perspektywy spogląda na to, co tworzy. Obrazy, malowane techniką własną, mieszaną, z użyciem farb akrylowych i olejnych, tworzą – w założeniu ich autora – cykle, które można zestawiać dość dowolnie, stosując kryteria nastroju, formy czy też tonacji.

Godziny otwarcia wystawy:

poniedziałek - piątek: 10.00 - 16.00 - informacje pok. nr 38,                                    16.00 - 18.00 - informacje kasa kina sobota - niedziela: 12.00 - 16.00 - informacje portiernia

MC

Zobacz również

Zapisz się do newslettera