Wystawa palm i pisanek

W czwartek (13 marca) o godz. 12:00 w Centrum Kultury ,,Światowid" trzyosobowa komisja wyłoniła zwycięzców tegorocznego konkursu ,,PALMY I PISANKI WIELKANOCNE".  Laureatów i wyróżnionych poznamy już w niedzielę, 16 marca o godz. 12:00 podczas uroczystego wręczania nagród, które odbędzie się w Galerii Nobilis.   

Konkurs adresowany był do wszystkich miłośników sztuk plastycznych. Uczestnicy mieli wykonać palmy albo pisanki wykorzystując różne techniki plastyczne, jednak preferowane były te tradycyjne, ludowe z użyciem naturalnych materiałów.

Początkowo organizatorzy dokonali podziału tylko na dwie kategorie wiekowe, do i powyżej 18 roku życia.

- Wiele nadesłanych pisanek wykonały dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego jury postanowiło stworzyć dodatkową kategorię wiekową - mówi Magdalena Czarnocka, koordynator projektu.

Nadesłane prace mogły być wykonywane przez osoby indywidualne, ale także grupowo.

Na konkurs nadesłano 33 prace, w tym 10 palm i 23 pisanki, a wykonywali je zarówno przedszkolaki jak i osoby dorosłe.

Jury w składzie Krystyna Laskowska - etnograf z Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Elblągu (przewodnicząca), Ewa Bednarska-Siwilewicz - artystka i instruktor plastyki w CKiWM ,,Światowid" oraz Alicja Majkowska - wieloletni konsultant do spraw sztuki w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, dokonały wyboru tych najciekawszych prac.

Centrum Kultury ,,Światowid" zaprasza na wystawę przepięknych, kolorowych palm i pisanek, którą można oglądać już od jutra, 14 marca przed wejściem głównym do ,,Światowida".

Zobacz również

Zapisz się do newslettera