Anna Maria Jopek o sobie i swojej muzyce

Artystka spotkała się dziś z elbląskimi dziennikarzami na konferencji prasowej w hotelu Gromada. Wczoraj wystąpiła podczas koncertu galowego OFSS..Czy to jest kochanie?

     W rozmowie, podczas której artystka chętnie udzielała odpowiedzi, Anna Maria Jopek mówiła o wyjątkowości języka polskiego i o tym, jak ważne jest słowo w jej twórczości. Podczas konferencji opowiadała też o swoich koncertach i swojej publiczności, którą określa jako wielki dar. Przy tej okazji wspomniała także o poczuciu winy wobec swoich dzieci i o planach na kolejną płytę.      Stwierdziła także, że jeżeli chodzi o jej muzykę, to jest ona ciągle w tym samym miejscu - wciąż idzie za instynktem, a marzeniem jej jest zapraszanie do tworzenia płyt wielu artystów, ponieważ wówczas słychać wiele osobowości, jak stało się to w przypadku ostatniej płyty, którą promowała również w Elblągu.     Zdradziła też, że uwielbia Wisławę Szymborską i wytłumaczyła dlaczego nie można nagrywać jej koncertów.

W odczuciu większości dziennikarzy Anna Maria Jopek rozmowę prowadziła charakterystyczny dla siebie sposób - w odpowiedziach było wiele refleksji, ale także swego rodzaju poezji. Jak twierdzi artystka, to ludzie są w stanie zmienić atmosferę spotkania. I tak było w przypadku tego wywiadu...

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera