,,Elbing 1904"

Już we wtorek, 15 kwietnia ukaże się najnowsza płyta Piotra Krupskiego zatytułowana ,,Elbing 1904", na której znajdują się utwory nawiązujące do historii naszego miasta.

 

     Piotr Krupski jest kompozytorem, syntezatorzystą i producentem muzycznym. Od 1994 roku tworzy klasyczną muzykę elektroniczną. W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt utworów i trzy autorskie płyty: ,,Światło prawdy", ,,Planeta EX", ,,Elbing 1904". Artysta w 2006 roku otworzył własne studio nagrań.

     Najnowsza płyta ,,Elbing 1904" zawiera utwory nawiązujące do historii Elbląga. Można na niej usłyszeć między innymi odgłosy pochodzące z miasta - gwar ludzi, toczenie się tramwaju po szynach, dzwony katedry, przelatujący samolot elbląskiego aeroklubu i inne charakterystyczne dźwięki dla tego miasta. Pierwszy utwór - "Wehikuł czasu", przenosi słuchaczy do Elbląga sprzed ponad 100 lat. Kolejne utwory noszą niemieckie tytuły, aby jeszcze bardziej wprowadzić  słuchacza w klimat tamtych czasów: Straßenbahn, Schichauwerft, Die Reise nach Elbing.

     Artysta do nagrania płyty zaprosił muzyków, z którymi już wcześniej współpracowałem, czyli Bartosza Turkowskiego (bas i perkusja elektroniczna Simmons), Dariusza Knittera (gitara elektryczna) i Mirosława Karasiewicza (gitara akustyczna).

- Mam nadzieję, że płyta "Elbing 1904" będzie miłym prezentem dla wszystkich Elblążan- mówi Piotr Krupski

Szczegóły na http://www.krupski.eu/

Zobacz również

Zapisz się do newslettera