Kulturalna wizytówka Warmii i Mazur - zobacz film!

10-lecie samorządu wojewódzkiego, dzień Otwartych Drzwi i inauguracja roku kulturalnego - od rana w elbląskim Światowidzie i na Placu Jagiellończyka panuje duży ruch.

Pracownie artystyczne centrum kultury odwiedzi dziś kilkuset uczniów. Instruktorzy i ich wychowankowie pokażą, nad czym pracują na zajęciach z tańca towarzyskiego, nowoczesnego czy ludowego, na warsztatach muzycznych, plastycznych i ceramicznych. Młodzi ludzie zajrzą też do telewizyjnego studio portalu www.eswiatowid.pl.

Na Placu Jagiellończyka ustawiła się natomiast kolejka po sadzonki drzewek. Drzewko otrzyma każdy, kto przyniesie 5 kilogramów makulatury.

O godz. 16.30, w sali kameralnej kina Światowid, rozpocznie się pierwsze po wakacjach Forum Debaty Publicznej. Tym razem dyskusja będzie dotyczyć kolei nadzalewowej.

Na Placu Jagiellończyka, od godz. 16.45 do 18, będzie czynne stoisko sekcji: ceramicznej i witrażu, które działają w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.

O godz. 16.45, na scenie na placu, zaprezentują się kolejne sekcje: wokalna, taneczna i teatralna. O godz. 17.15 wystąpi orkiestra dęta z Iławy, na godz. 18 zaplanowano koncert zespołu Horpyna, a na godz. 19 - Leszczy. Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup – kulturalna wizytówka Warmii i Mazur, który powstał w 2006 roku, na zlecenie Światowida.

Aby obejrzeć, przejdź na stronę portalu www.eswiatowid.pl:

Realizacja: Telewizja Elbląska

Producent: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid w Elblągu; współpraca - Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Film został zrealizowany dzięki pomocy Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Autor: AJ

Zobacz również

Zapisz się do newslettera