Przyszłe mamy w pracy artystycznej

Wczoraj w Centrum Kultury „Światowid” odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu "Mamusie na maxa!. Przyszłe mamy uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykorzystujących techniki relaksacyjne.

„Mamusie na maxa” to cykl spotkań zrealizowanych z myślą o Tobie, przyszła mamo!!!! Masz huśtawkę nastrojów? Obawiasz się zmiany swojego wyglądu w ciąży? Czujesz strach, że nie dasz sobie rady jako matka? Twój partner Cię nie rozumie? Przyjdź do nas, sprawimy, że będziesz czuła się wspaniale! Nasz projekt to atrakcyjna, nowoczesna, oferta artystyczna, edukacyjna i terapeutyczna dla przyszłych mam. To możliwość do swobodnego dzielenia się swoimi emocjami z innymi kobietami oraz swymi życiowymi partnerami!

Organizatorzy oferują BEZPŁATNIE:

- przegląd filmowy w kinie Światowid „Będziemy mieli dziecko”- warsztaty masażu (dla kobiet w ciąży i ich partnerów) - zajęcia plastyczne - koncert fortepianowy - relaksacyjne i terapeutyczne właściwości muzyki- sesję fotograficzną pn. „Oczekiwanie - pierwsza lekcja miłości” -  spotkanie z fotografem i wizażystką oraz sesja fotograficzna - seminarium „W oczekiwaniu na dziecko - problemy i potrzeby przyszłych matek”.

Wczoraj przyszłe mamy wzięły udział w zajęciach plastycznych pn. „Ozdoby pokoju dziecinnego” podczas których wykonywały witraże.

- Takie spotkania to świetny pomysł, ponieważ dają możliwość uczestniczenia w zajęciach w których nigdy nie wzięłabym udziału. Pomysł naprawdę jest rewelacyjny i niekonwencjonalny- powiedziała jedna z uczestniczek projektu.

- Uczestnictwo w tego typu zajęciach daje możliwość wymiany doświadczeń, opinii na temat przebiegu ciąży i porodu. A to bardzo podbudowuje kobietę, która nie do końca wie co ją czeka. To jest bardzo ważne żeby osiągnąć taki wewnętrzny spokój. Dziękuję za zorganizowanie takich zajęć- powiedziała kolejna uczestniczka zajęć.

Zapraszamy przyszłe mamy do udziału w następnych spotkaniach. Harmonogram kolejnych spotkań:

28 września godz. 19.00 koncert fortepianowy Marty Osowskiej oraz sesja fotograficzna

3 października godz. 18.00 projekcja filmu „JEDWABNA OPOWIEŚĆ”

17 października godz. 18.00 warsztat plastyczny  „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO” - ceramika

18 października godz. 14.00 nauka masażu relaksacyjnego oraz sesja fotograficzna z udziałem wizażystki

24 października godz. 18.00 warsztat plastyczny „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO” - ceramika

7 listopada godz. 18.00  projekcja filmu „JUNO”

22 listopada godz. 13.00 warsztat plastyczny „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO” – witraż

29 listopada godz. 14.00 seminarium „W OCZEKIWANIU NA DZIECKO – PROBLEMY I POTRZEBY PRZYSZŁYCH MATEK” oraz wernisaż wystawy „OCZEKIWANIE – PIERWSZA LEKCJA MIŁOŚCI”

- W charakterze prelegentów wystąpią: ginekolog – położnik, psycholog, dziennikarz czasopisma o tematyce związanej z macierzyństwem oraz przedstawiciel organizacji pozarządowej działającej na rzecz kobiet. Prelekcje wygłoszą również Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Elżbieta Gelert oraz Prezes Stowarzyszenia Jantar Antoni Czyżyk – mówi Aleksandra Bednarczuk koordynator projektu.

Zapisy prowadzą: Aleksandra Dworzyńska pod numerem tel. (055) 611-20-56, 50 fax (055) 611-20-60, email:aleksandra.dworzynska@swiatowid.elblag.pl oraz Aleksandra Bednarczuk pod numerem tel.  055 611 20 59, email: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Patronat Honorowy nad projektem objęła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Projekt finansowany jest ze środków Grupy AXA w ramach programu "AXA - Wspieramy mamy".

Zobacz również

Zapisz się do newslettera