Teatr uliczny na placu Jagiellończyka

Wszystkich zabieganych i spieszących się ludzi zapraszamy do niedzielnego zatrzymania się na Placu Jagiellończyka. Tam bowiem już w niedzielę 21 września o godzinie 19:00, "Teatr Snów" z Gdańska zagra spektakl uliczny pt. Pokój. Wstęp wolny.

"Teatr Snów" z Gdańska istnieje już 25 lat i jest uznawany za jeden z najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych. Ich spektakle tworzone są z obrazu, ruchu i światła, inspirowane malarstwem Boscha, Chagalla i Breughla, a dzieją się na ulicy, wśród publiczności spieszącej się i zabieganej.

"Teatr Snów" zmusza przechodniów do spojrzenia w górę, na wysokie konstrukcje i szczudlarzy, którzy przypominają o marzeniach, o miłości, pięknie i wolności.

W naszej elbląskiej przestrzeni pokażą spektakl pt. „Pokój", o którym aktorzy tak napisali w programie: Samotny mieszkaniec niezwykłego pokoju, usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości, czeka, śni, wspomina. Świat, który go otacza jest karłowaty, chociaż licznie zaludniony. Zazdrości czasem żyjącym tam postaciom. Dla nich jego dom jest przestrzenią gry, zabawy. Marząc o miłości nie dostrzega tej, która troszczy się o niego organizując jego życie, a czasem, chyba nie tylko we śnie, staje się jego partnerką. Mogłaby nią być. Gdyby ją dostrzegł. Czy bohater ucieka od rzeczywistości, czy też na nią wpływa? Gdy śpi, to czy śni sen we śnie? Czy my widzowie jesteśmy z jego snu? Czy będziemy, gdy śnić przestanie? Może to on utrzymuje nas przy życiu? Może istniejemy dzięki niemu, dzięki jego kreacji? Dzięki jego samotnemu wysiłkowi by ciekawie śnić, by trwał teatr? Co będzie, gdy ostatecznie opuści swój pokój?

- "Teatr Snów" przyjeżdża na zaproszenie Centrum Kultury „Światowid" w ramach projektu „Kreując kreatorów kreujemy rzeczywistość". Teatr zaproszony został nie tylko, aby pokazać spektakl, poprowadzi również warsztaty teatralne dla uczestników projektu - mówi Edyta Machul koordynator projektu.

Zapraszamy na spektakl "Teatru Snów" wszystkich, nie tylko tych, którzy lubią teatr. W niedzielny wieczór 21 września na Placu K. Jagiellończyka o godzinie 19:00 rozpocznie się przedstawienie pt. "Pokój". Wstęp wolny.

Projekt "Kreując kreatorów - kreujemy rzeczywistość" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera