"Dla Ciebie i ognia" - 7.05.2009

Kino „Światowid” zaprasza na PRZEDPREMIEROWY pokaz polskiego filmu „Dla Ciebie i ognia”, który zostanie wyświetlony w ramach DKF. „Nie trzeba było milionowych budżetów, gwiazd oraz medialnego szumu, by spełnić najważniejsze oczekiwania fana kina. Wystarczyła wciągająca akcja, dobre aktorstwo, znakomita i rzetelna realizacja, a wszystko za kwotę 50 tysięcy złotych (…) W polskim kinie tak udanego filmu z pogranicza horroru i thrillera nie widziałem” –  pisze w recenzji dla stopklatka.pl Krzysztof Spór.

Opowieść zaczyna się dość standardowo. Ambitny dziennikarz podrzuca księdzu kompromitujące materiały pornograficzne a w swoim artykule oskarża go o molestowanie nieletnich. Bardzo udany początek kariery, sprawa nabiera rozgłosu a nasz bohater staje się lokalną gwiazdą. Pewnego dnia chłopak otrzymuje list z adnotacją "dla ciebie i ognia". Podobnych przesyłek będzie kilka, a w środku zdjęcia i filmy przedstawiające jego narzeczoną. Problem w tym, że ukochana zaprzecza jakoby znajdowała się na fotografiach. Zaczyna się spirala podejrzeń i strachu a w dodatku powraca sprawa księdza oskarżonego o molestowanie... (fragment recenzji – Krzysztof Spór, stopklatka.pl)

Scenariusz i reżyseria – Mateusz Jemioł , Tomek Zasada Produkcja – Polska 2008 Gatunek – kryminał, thriller Obsada – Michał Chołka, Małgorzata Regent, Marek Richter  (dane o filmie na podstawie www.filmweb.pl)

Cena biletu – 8 zł

nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera