"Okrucieństwo" - 30.04.2009

Kino „Światowid” zaprasza na dramat rosyjski, pt.: „Okrucieństwo”, który wyświetlony zostanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Wika, przez przypadek uwiecznia na kliszy fotograficznej zdjęcia scen miłosnych pomiędzy samotną bizneswoman - Zoją i jej zamężnym sąsiadem. Młoda dziewczyna postanawia szantażować kochanka, ten niestety odnajduje ją za pomocą detektywa...

Wika jest typową nastolatką przeżywającą buntowniczy okres wieku młodzieńczego. Ubiera się w bluzy z kapturem, obowiązkowo o kilka numerów za duże, i równie pokaźnych rozmiarów bojówki. Gardzi spódnicami, a najbliższe otoczenie uracza sporym arsenałem chamskich odzywek. Ma swoją wizję świata, nie chodzi do szkoły, szuka prawdziwej wolności. Wszystko więc wedle obowiązującego kanonu określającego zepsutą, młodą dziewczynę. Pasja Wiki jest fotografia. Można powiedzieć, że robiąc zdjęcia praktycznie wszystkim, dystansuje się w ten sposób do rzeczywistości – patrzy na nią przez pryzmat obiektywu. Pewnego dnia przez przypadek uwiecznia pozamałżeńskie igraszki sąsiada z pobliskiego bloku. Dowód zdrady postanawia zamienić na całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Zaczyna od drobnego szantażu, a kiedy ten się nie udaje, namawia kochankę jurnego sąsiada – Zoję – do wspólnej zemsty na mężczyźnie, który, jak się zdaję, nie oszukiwał tylko żony.(fragment recenzji Tomasza Piętowskiego – stopklatka.pl)

Reżyseria – Marina Lyubakova Scenariusz – Denis Rodimin , Marina Lyubakova Gatunek – dramat Produkcja – Rosja 2007 Obsada – Renata Litvinova, Anna Begunova  (dane o filmie na podstawie www.filmweb.pl)

Cena biletu – 8 zł

nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera