Dziś & jutro - Etiuda&Anima

Przez dwa najbliższe dni - dziś 2 września i jutro, 3 września - w kinie Światowid odbędą się pokazy najlepszych animacji i etiud wyświetlanych w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Etiuda & Anima".

 

Wyświetlane, w trzech blokach, animacje to dzieła studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. W Elblągu zobaczymy te wyróżnione i nagrodzone.

W pierwszym bloku rozpoczynającym się dziś o godzinie 18.00, będzie można obejrzeć filmy nagrodzone i wyróżnione w konkursie etiuda (117'), m. in. MEIN VATER SCHLÄFT / MÓJ OJCIEC ŚPI, reż. Grzegorz Muskala, DFFB, Berlin, Niemcy 2007, HENIO IDZIEMY NA WIDZEW reż. Michał Jóźwiak, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Polska 2008, EIN SCHLOSS IM MEER / ZAMEK NA MORZU, reż. Barbel Pfander, Le Fresnoy, Studio National Arts Contemporains, Francja 2008.

Drugi blok, wyświetlany również dziś, o godzinie 20.15, obejmie zestaw filmów z PWSFTviT, który został laureatem nagrody specjalnej za najlepszy zestaw filmów zgłoszony przez szkołę. To sześć filmów autorstwa polskich reżyserów o bardzo różnorodnej tematyce.

Filmy, których pokaz odbędzie w czwartek o godzinie 18.00, zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie anima (100'). Będą to produkcje: niemieckie, włoskie, japońskie, słowackie, brytyjskie, kanadyjskie, argentyńskie, izraelski i polskie. Odbędzie się również prezentacja izraelskich animacji z istniejącej od 1906 roku Akademia Sztuk i Projektowania Bezalel w Jerozolimie.

Cena biletów za pojedynczy blok - 3 złote.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera