"Delta" - 24.09.2009

Na kolejnym spotkaniu DKF zapraszamy na film "Delta" Węgra Kornela Mundruczo należy do kategorii filmów wybitnych. Obraz opisuje zamknięty świat małej społeczności, melancholię natury i ludzką dzikość. To opowieść o jedynej w naszym świecie miłości niemożliwej, miłości kazirodczej, miłości brata i siostry.

Młody mężczyzna wraca do dzikiego i odludnego regionu Delty, którego nie odwiedzał od wczesnego dzieciństwa. To miejsce ma swój niepowtarzalny charakter. Złożone jest z cieków wodnych, małych wysepek i wybujałej roślinności, a mieszkający tam ludzie odcięci są od świata. Młodzieniec na miejscu poznaje swoją siostrę, o której istnieniu wcześniej nic nie wiedział. Dziewczyna pomimo swojej nieśmiałości, podejmuje decyzję o zamieszkaniu z bratem w jego zniszczonej chacie na wybrzeżu. Rozpoczynają razem budowę domu na palach na środku rzeki, z dala od innych ludzi. Pewnego dnia zapraszają mieszkańców osady na posiłek. Wkrótce staje się oczywiste, że prości tubylcy nie zaakceptują ich "nienaturalnego" związku.

Reżyseria: Kornel MundruczoObsada: Felix Lajko, Orsdyya Toth, Lili MonoriGatunek: dramatProdukcja: Węgry, NiemcyOpis dystrybutora filmu.

Cena biletu: 8 złRezerwacja 055/ 611 20 68, 76

Autor: nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera