"Kwiat wiśni - Hanami" - 8.10.2009r.

"Kwiat wiśni - Hanami" to osadzona we współczesnych realiach przypowieść o ponadczasowym przesłaniu. Mówi ona o prawdziwej miłości, objawiającej się w zwyczajnym rytuale każdego dnia, a nie w porywach wielkiej pasji. I nie ukrywa, iż wiąże się to z pewnymi wyrzeczeniami, nie przychodzi łatwo. To także opowieść o tym, że każdy człowiek kryje w sobie niezmierzone bogactwo, którego nigdy w pełni nie wyjawi.

Rudi i Trudi są niczym stare drzewa. Spokój tego zapiętego na ostatni guzik życia mąci wiadomość o chorobie męża. Trudi postanawia nieść ciężar sama i nie informuje Rudiego o diagnozie. Odwiedziny u dzieci wywołują obustronną frustrację. Najwięcej zrozumienia i sympatii okazuje im obca osoba – Franzi - partnerka życiowa córki. Dzięki niej spełnia się nieoczekiwanie marzenie Trudi. Idą razem na spektakl tańca Butoh, którym Trudi fascynuje się od lat. W czasie wizyty w nadbałtyckim hotelu życie Rudiego zmienia się diametralnie. Rudi wyrusza w podróż do Japonii, która staje się wędrówką w głąb siebie, jego związku z żoną, istoty życia oraz bezinteresownej miłości.

Reżyseria, scenariusz: Doris Dorrie Obsada:  Elmar Wepper, HAnnelore Elsner, Maximilian Bruckner Gatunek: dramat Produkcja: Niemcy 2008 Opis dystrybutora filmu.

Cena biletu: 8 zł Rezerwacja 055/ 611 20 68, 76

nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera