"Papierowy żołnierz" - 17.12.2009

Jak zwykle w czwartek, 17 grudnia o godzinie 19.00, Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka działający przy CSE „Światowid" zaprasza na pokaz filmowy. Tym razem będzie to rosyjski film „Papierowy żołnierz", który wygrał tegoroczną edycję warszawskiego Festiwalu Filmów Rosyjskich „SPUTNIK".

Kazachstan, rok 1961. Daniel Pokrowski, lekarz i żołnierz, opiekuje się zdrowiem pierwszych sowieckich kosmonautów. Jest żonaty, ale wdaje się w romans z młodą dziewczyną o imieniu Wiera. W czasie zgrupowania przyszłych zdobywców kosmosu w Moskwie, Daniel stara się być nie tylko ich lekarzem, ale też powiernikiem i przyjacielem. Nie potrafi jednak pogodzić się z faktem, że ci młodzi ludzie być może będą musieli oddać życie w imię triumfu swojej ojczyzny. Podobnie czuje jego żona Nina, która usiłuje namówić Daniela do porzucenia pracy. Zamiast tego Daniel zostawia ją.

Reżyseria: Aleksiej German Jr.Scenariusz: Wladimir Arkusza, Aleksiej German JrObsada: Merab Ninidze, Chulpan Khamatova, Anastasia SzewelewaGatunek: dramat/romansProdukcja: Rosja, 2008Czas trwania: 118 min

Cena biletu: 8 złOpis dystrybutora filmuRezerwacja 055/ 611 20 68, 76

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera