"Co wiesz o Elly?" - 25.03.2010

Działający przy CSE „Światowid" Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza dziś, 25 marca o godz. 19:00 na najnowszy film irańskiego reżysera Asghara Farhadi nagrodzonego w Berlinie za reżyserię.- „Co wiesz o Elly?" to jeden z najwybitniejszych irańskich filmów ostatnich lat - zachęca Katarzyna Mielnicka z kina „Światowid". - Jeden z tych rzadkich obrazów, które mogą być odczytywane jako czysty, przekonujący dramat, ale które posiadają również bogate, niezależne, wewnętrzne życie. Koncentrując się wokół ważnego pytania o dobro i zło, porusza kwestie społecznego przymusu i kłamstw.

Film opowiada o grupie przyjaciół ze studiów, która dla uczczenia powrotu Ahmada z Niemiec, postanawia zorganizować wspólny weekend nad morzem. Energiczna Sepidah zabiera na wyjazd Elly, przedszkolankę córki - w nadziei, że uda się jej umówić dziewczynę z Ahmadem. Jednak podczas wyprawy kobieta znika...

- Naszym gościem będzie Pani Anna Justka z Uniwersytetu Gdańskiego, która przed filmem opowie widzom o kinie irańskim - dodaje Katarzyna Mielnicka.

Bilet na spotkanie DKF-u kosztuje 8 zł.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera