"Moje Winnipeg" - 8.04.2010

Najbliższe spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Filmowym odbędzie w czwartek, 8 kwietnia, o godz. 19.00 w kinie „Światowid". O filmie "Moje Winnipeg" będzie można podyskutować z Krzysztofem Kornackim - filmoznawcą z Uniwersytetu Gdańskiego.

"Moje Winnipeg" to opowieść o rodzinnym mieście reżysera, ma formę pożegnalnego listu i pełna jest rozmyślań, osobistych historii, wyimków z miejskich kronik i postfreudowskich, proletariackich fantazji łączących się z dziecięcymi traumami. To jeden z najoryginalniejszych i najbardziej szalonych filmów ubiegłego roku.

- Kilka scen było dla mnie emocjonalnym wyzwaniem, ale szokujące było, jak łatwo jednak sobie z nimi poradziłem. Wiedziałem, że to poruszy wszystkie struny pamięci, przywoła gorzkie i słodkie wspomnienia o miejscu i czasie, za którym tęsknię i które często powraca w moich snach - mówił w jednym z wywiadów reżyser filmu.

Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem dr Krzysztofa Kornackiego.

Scenariusz: George Toles, Guy MaddinReżyseria: Guy MaddinObsada: Darcy Fehr, Ann Savage, Amy Stewart, Louis Negin Gatunek: dramatProdukcja: Kanada, 2007Czas trwania: 80 min.Cena: 8 złOpis dystrybutora filmuRezerwacja: 55 611 20 68, 76; http://kino.swiatowid.elblag.pl/

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera