"Nic osobistego" - 5.08.2010

Reżyserskim debiutem Urszuli Antoniak „Nic osobistego" powracają po wakacyjnej przerwie spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Światowid.

„Nic osobistego" to kameralny dramat, rozpisany zaledwie na dwójkę aktorów, których odgrywają nagrodzona w Locarno początkująca, ale niezwykle wyrazista i utalentowana holenderska aktorka Lotte Verbeek w roli Anne i Stephen Rea, irlandzki gwiazdor, który w czasie swojej kariery miał okazję współpracować już z takimi twórcami jak Mike Leigh, Mike Figgis, Bruce Beresford, czy Robert Altman i Danny Boyle.

Samotna Anne podejmuje decyzję zerwania ze swym dotychczasowym życiem. Wyjeżdża z Amsterdamu do Irlandii. Tam wędruje z namiotem, żyje pod gołym niebem. Pewnego dnia na malowniczym pustkowiu dostrzega stary dom. Proponuje jego mieszkańcowi, Martinowi pracę za wikt, w końcu wprowadza się, pod warunkiem, że nie dojdzie miedzy nimi do żadnej bliskości. Nie udaje się takiego układu utrzymać zbyt długo. Pojawia się chęć poznania drugiej osoby....

Urszula Antoniak to Polka mieszkająca i pracująca w Holandii. Jej debiut doceniony został już na festiwalu w Locarno, a na festiwalu w Utrechcie uznany został za najlepszy holenderski film roku.

Prelekcję przed filmem poprowadzi Michał Adamski, absolwent filmoznawstwa .

„Nic osobistego" w DKF - 5 sierpnia o 19.00.Bilet: 8 zł

Autor: Anna Kleina

Zobacz również

Zapisz się do newslettera