Opery w Kinie Światowid

„Złoto Renu” Wagnera zainauguruje 9 października o godz. 19.00 nowy sezon operowy najsłynniejszego teatru świata – Metropolita Opera w Nowym Jorku. Spektakl „na żywo” obejrzą widzowie Kina Światowid.

W sezonie 2010/2011 widzów czeka 11 przedstawień, wszystkie grane są w językach oryginału, ale na ekranie będą napisy w językach polskim i angielskim. Nowy sezon jest szczególny dla Metropolitan Opera, gdyż jej dyrektor muzyczny, James Levine obchodzi jubileusz 40-lecia debiutu. Maestro do tej pory poprowadził blisko 2500 przedstawień Opery. Przygotował również „Złoto Renu".

- Transmisje realizowane są w technologii obrazu High Definition (HD) i w technologii dźwięku Dolby Digital Surround EX lub 5.1 - informuje Natalia Klonowska, kier. Kina Światowid. - Myślę, że widzowie z jakości przekazu będą zadowoleni, podobnie jak w ubiegłym roku. Mamy grono stałych bywalców, którzy obecni są na każdej transmisji i bardzo je sobie chwalą. Jesteśmy szczęśliwi, kiedy dzielą się swoimi wrażeniami i emocjami w czasie przerw oper. Wiele osób dopytywało o kolejny sezon i już planowało pod tym kątem przyszły rok. Cieszy nas to bardzo, bo zależy nam na widzu. Zapraszamy do naszego kina oczywiście nie tylko elblążan, chcielibyśmy dotrzeć z ofertą do całego naszego regionu. Przecież jesteśmy jedynym kinem na północy Polski, które realizuje i pokazuje opery MET. Wszystkie transmisje oper odbywają się w soboty.

Ania Kleina

Zobacz również

Zapisz się do newslettera