Wyniki IV Plebiscytu Kina

W IV Plebiscycie Kina Światowid, w którym to widzowie spośród kilku tytułów, wybierają ten, który chcą zobaczyć na ekranie, zwyciężył „Anioł nad morzem".

 Jest to historia Louisa - 12 letniego chłopca, który wiedzie beztroskie życie wraz ze starszym bratem Quentinem, matką Marią i zapracowanym ojcem Bruno. Mieszkają w Maroko, w przepięknej willi nad morzem. Bruno cierpiący na stany maniakalno-depresyjne zwierza się pewnego dnia Louisowi, że myśli o popełnieniu samobójstwa. To wydarzenie na zawsze zmienia życie chłopca, który od tej pory postanawia nie spuszczać ojca z oka. Strzeże go dniem i nocą, czując na sobie odpowiedzialność za życie ojca. Piękny i niezwykle poruszający film o utarcie dzieciństwa, pokazujący świat całkowicie z perspektywy małego Louisa.

Pojedyncze zaproszenie na film otrzymują: Monika Malej i Magdalena Ławrynowicz

Film zobaczymy na naszych ekranach od 31 grudnia do 13 stycznia.

Drugie miejsce zajął film „Schronienie", który w Kinie Światowid wyświetlany będzie od 7 do 20 stycznia.

Jest to obraz znanego francuskiego reżysera Francoisa Ozon'a. Główni bohaterowie to Mousse i Louis. Są młodzi, bogaci i zakochani. Ten piękny obraz niszczą jednak narkotyki. Pewnego dnia para zapędza się zbyt daleko i Louis umiera z przedawkowania. Mousse udaje się wyjść cało, jednak dowiaduje się, że jest w ciąży. Zagubiona, wyprowadza się, byle dalej od Paryża. Kilka miesięcy później dołącza do niej brat Louisa.

Pojedyncze zaproszenia na film otrzymują: Anna Dębicka i Aneta Motylewska.Na trzecim miejscu uplasował się film „Pogrzebany", który elblążanie będą mogli zobaczyć od 31 grudnia do 13 stycznia.Prywatny przedsiębiorca zostaje porwany w czasie wykonywania zlecenia w Iraku. Mężczyzna budzi się zakopany w trumnie na pustyni, a jedynymi przedmiotami, jakie przy sobie znajduje są telefon komórkowy, świeca i nóż.

Zwycięzcy pojedynczych zaproszeń: Joanna Mazurkiewicz i Dawid Kacmajor.

Już wkrótce propozycje na kolejny, piaty już plebiscyt.Gratulujemy i zapraszamy do głosowania.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera