DKF: Wujek Boonmee

Już w najbliższy czwartek, 17 lutego, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się pokaz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes w 2010 r. filmu „Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia"

Cierpiący na ostrą niewydolność nerek, wujek Boonmee postanawia spędzić ostatnie chwile życia w otoczeniu krewnych w swoich rodzinnych stronach. Bohater przeczuwa, że jego choroba związana jest ze złą karmą, gdyż w młodości zabił wielu komunistów. Niespodziewanie opiekę nad wujkiem roztacza duch jego zmarłej żony. Pojawia się także jego zaginiony syn w postaci nie przypominającej człowieka. Pod wpływem sugestii ducha żony Boonmee, razem z rodziną, wyrusza w podróż przez dżunglę do tajemniczej jaskini na wzgórzu, miejsca swoich narodzin.

Film „Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia", w kinie „Światowid" w ramach DKF, 17 luty, godz.19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68,76.

reżyseria: Apichatpong Weerasethakulscenariusz: Apichatpong Weerasethakul premiera: 21 maja 2010 (Świat) produkcja: Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Tajlandiagatunek: komediacena biletu: 8 zł.opis: filmweb

Zobacz również

Zapisz się do newslettera