DKF: Future Shorts

Na najbliższym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego, 27 stycznia, odbędzie się pokaz „Future Shorts" - najlepszych filmów krótkometrażowych ze świata. 

„Future Shorts" już od czterech lat regularnie gości w Polsce. Dotychczas odbyło się ponad 300 pokazów, które w całym kraju, co roku trafiają do ponad 8-tysięcznej publiczności.

W ramach DKF -u, jak zwykle w czwartkowy wieczór, w kinie „Światowid" będzie można zobaczyć najciekawsze filmy krótkometrażowe najzdolniejszych twórców z całego świata. Otrzymać dawkę najciekawszych teledysków: „Ah!" grupy Oval, „Heaven Can Wait" Charlotte Gainsbourg oraz „Ravers" Deadmau5a. Obejrzeć zaskakujące dokumenty: „Heartland Transport" o 17 homoseksualnych parach w podróży, której celem jest... ślub i „Homemade Spacecraft" o ojcu i synu, wysyłających w przestrzeń kosmiczną... iPhone'a. Nie zabraknie też animacji: „In The Air" to przestroga przed manipulacyjnym potencjałem mediów audiowizualnych, a „Die Wahrheits Quizshow" - opowiedziana w formie telewizyjnego show historia choroby słynnego atlety. Wyświetlany będzie również krótki film, którego bohaterka zagubiła się w wyniku traumatycznego doświadczenia („Foreign Parts"), a także „Kitchen" - zapis stoczonego w kuchni starcia między samotną kobietą a dwoma... homarami.

„Future Shorts" w sali kameralnej kina „Światowid" w czwartek, 27 stycznia, o godz.19.00. Cena biletu: 8 zł.

Autor:  Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera