Tam, gdzie mieszkają wszelkie stwory

W leśnej gęstwinie, czy na dnie oceanu?... Na łące pełnej kwiatów, czy w zaśnieżonych górach?... A może po prostu na kartkach ukochanej książki? Tęczowy, pluszowy, cały w łuskach, potrafiący latać, czy ziejący ogniem? Pozostało jeszcze kilka dni na przesyłanie prac na konkurs plastyczny - "Tam, gdzie mieszkają wszelkie stwory- w Krainie Mojej Wyobraźni".

Temat konkursu to portret postaci fantastycznej z dowolnie wybranej przez dziecko książki bądź filmu lub też portret wymyślonej postaci fantastycznej.

- Termin nadsyłania prac określony w regulaminie to 30 kwietnia, jednak ze względu na święta i długi majowy weekend na prace najmłodszych będziemy czekać do 7 maja - mówi Teresa Miłoszewska z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". 

Jeśli to portret postaci książkowej należy na karcie zgłoszenia umieścić informację o książce, która była inspiracją do stworzenia pracy oraz podać imię stwora. Zaś w przypadku portretu postaci wykreowanej przez dziecko należy zaznaczyć to na karcie zgłoszenia.

Techniki, w których mogą zostać wykonane prace to: malarstwo, grafika, collage, rysunek i techniki mieszane. Uwaga! Wyłączone zostaną prace wykonane ze środków spożywczych oraz plasteliny. Format prac to A3- AO. Konkurs kierowany jest do uczestników wychowania pozaszkolnego, uczniów szkół podstawowych oraz uczniów ośrodków szkolno-wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Kategorie wiekowe, w których będą oceniane prace to: klasy 0-III, IV- VI.

Przysłane do CSE „Światowid" prace muszą być czytelnie opisane na odwrocie. Opis powinien zawierać: pełne imię i nazwisko autora, wiek, placówka (nazwa, dokładny adres, nr telefonu, e-mail), pełne imię i nazwisko instruktora/ nauczyciela.

Regulamin konkursu w załączeniu.

załączone pliki:

» Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera