Konkurs na wielkanocne przepisy

Niecierpliwie wyczekując wiosny, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" ogłasza konkurs na przepisy na tradycyjne potrawy Wielkanocne. To doskonała okazja na odświeżenie swych kucharskich receptur i przygotowanie się do Świąt.

- Zainspirowani kolędnikiem, przygotowanym na Święta Bożego Narodzenia w 2009 r., na tegoroczną Wielkanoc szykujemy podobną publikację. Znajdą się w niej tradycje świąteczne kultywowane na Warmii, Mazurach i Powiślu, przysłowia, wspomnienia, przepisy na to, jak własnoręcznie przygotować palmę wielkanocną oraz piękne pisanki no i oczywiście przepisy - mówi Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy CSE "Światowid".

Pięć najlepszych przepisów zostanie nagrodzonych wiosennymi pracami plastycznymi, a dziesięć zamieszczonych w wielkanocnej publikacji. Kryterium oceny będzie oddanie charakteru świąt i przede wszystkim tradycji kulinarnych naszego regionu. Opublikowane przepisy zostaną podpisane imieniem i nazwiskiem autora.

Zwycięzców poinformujemy drogą mailową, a nagrody zostaną wręczone po wydaniu publikacji - dodają organizatorzy.

Przepisy można nadsyłać mailowo do 28 lutego na adres edyta.jasiukiewicz@swiatowid.elblag.pl, z dopiskiem „Wielkanoc" w tytule.

Uwaga! Przesłanie przepisów jest równoznaczne ze zgodą na ich opublikowanie.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera